Skip to content

Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça sorulan soruları aşağıda bulabilirsiniz. Eğer sorularınızın cevabını burada bulamıyorsanız bize ulaşınız.

Ders Vermek İsteyenler:


Ders Almak İsteyenler:


Diğer:Cevaplar


Ders Vermek İsteyenler:

Ozelders.com'a nasıl üye olabilirim?
Ders Vermek İçin Üye Ol linkini tıklayınız ve üyelik formunda gerekli bilgileri doldurup bir sonraki formda ders vermek istediğiniz alanları seçiniz. Akademik alanda ders vermek istiyorsanız eğitim durumunuz, mezun olduğunuz okullar ve derecelerinizi mutlaka giriniz. Ayrıca özel ders tecrübesi ve kendiniz hakkında bilgi kısımlarını detaylı şekilde doldurmanızı tavsiye ederiz. Profilinizi gören öğrenci ve veliler ilk anda sizi burada yazdıklarınız ile tanıyacak ve değerlendirecektir. Onlara kim olduğunuzu ve nasıl katkıda bulunabileceğinizi profilinizde açıklama fırsatı bulabilirsiniz.

Ders taleplerine nasıl cevap verebilirim?
Ders almak isteyenler size site üzerinden direkt ulaşabilirler ve site üzerinden kendilerine aracısız şekilde geri dönüş yapabilirsiniz. Sitede yayınlanan ders taleplerini Ders Almak İsteyenleri Ara linkine tıklayarak tarayabilirsiniz. Ders almak isteyenlere ulaşabilmek için Üyelik Paketi kullanmanız gerekmektedir.

Ders vermek istiyorum, ders verebileceğim kaç alan seçebilirim?
Seçebileceğiniz ders alanı sayısı en fazla 20'dir. Sadece kalifiye olduğunuz ders alanlarını seçiniz. Ders almak isteyenlerin size ulaşma şansını arttırmak için seçeceğiniz alanların eğitiminiz ve tecrübeleriniz ile ilgili olmasına özen gösteriniz. Profesyönelliğinizi öne çıkarmak için birbirleriyle ilgili alan ve konular seçiniz. Çok sayıda, odaksız ve birbirinden alakasız olarak seçilen konular arama sonuçlarında profilinizin sonlara doğru yer almasına sebep olacaktır. Ders almak isteyenler profilinizde seçtiğiniz ders alanlarının tümünü aynı anda görmektedir. Birbiriyle alakasız alanlarda ders veren öğretmenler ders almak isteyenler tarafından tercih edilmemektedir.

Ozelders.com'a üye olabilmem için profesyonel olarak öğretmen veya eğitmen olmam gerekiyor mu?
Profesyonel öğretmen veya eğitmen olmanız, veya sertifika sahibi olmanız mutlaka yararlı olacaktır, ama özel ders verebilmek için gerekli değildir. Ozelders.com üyelerinin çoğunluğunu üniversite öğrencileri ve de konusunda uzman profesyoneller oluşturmaktadır.

Ozelders.com üyelik ücreti ne kadardır?
Ozelders.com'a üye olmak ücretsizdir. Ücretli hizmetleri üye olduktan sonra Üyelik Paketleri altında bulabilirsiniz.

Ozelders.com profilimi nasıl güncelleyebilirim?
Üye Girişi linkini tıklayınız ve üye girişi kısmında kullanıcı adı ve şifrenizi girip sisteme bağlanınız. Karşınıza çıkan Üyelik İşlemleri sayfasında üyeliğiniz ile ilgili tüm işlemleri gerçekleştirebilir ve üyelik bigilerinizi güncelleyebilirsiniz. Ayrıca bu sayfada size gelen mesajları, ders verdiğiniz alanlara uyan ders taleplerini, ve ücretli hizmetleri görebilirsiniz.

Ozelders.com üyeleri Ozelders.com'un çalışanları mı?
Ozelders.com üyeleri Ozelders.com çalışanları değildirler. Üyeler Ozelders.com'dan tamamen bağımsızdırlar ve de ders almak isteyenler ile direkt iletişim kurarlar. Ozelders.com üyeleri özel ders için müsait olduğu zamanları ve de ders ücretlerini kendileri belirler.

Özel ders saat ücretim ne kadar olmalı?
Ders saat ücretleri öğretmenden öğretmene değişmektedir. Ders ücretini belirleyen temel faktörler; dersin alanı, konusu, öğretmenin eğitim düzeyi ve tecrübesidir. Bunun yanı sıra bulunduğunuz şehir ve semt de ders ücretini etkilemektedir.

Ozelders.com'a üye olduktan sonra ne beklemeliyim?
Üyeğinizi aktive ettikten sonra profiliniz arama sonuçlarında yer alacak ve de ders almak isteyenlere site üzerinden sunulacaktır. Profilinizi gören ve sizinle ilgilenen öğrenci veya veliler Ozelders.com üzerinden size direkt ve aracısız şekilde ulaşabilecektir. Kişisel bilgilerinizi korumak ve de size spam yollanmasını engellemek üzere iletişim size Ozelders.com'dan gelen bir email ile başlayacaktır. İlk iletişim kurulduktan sonra ders almak isteyen ile direkt iletişim kurabilirsiniz ve referanslarınızı, ne kadar tecrübeli olduğunuzu, ders ücret bilgilerini ve hangi zamanlar müsait olduğunuzu konuşabilirsiniz.

Ozelders.com'a üye olduktan sonra profilimi gösteren bir web sayfam olacak mı?
Üyeliğinizi aktive eder etmez "https://www.ozelders.com/<kullanıcı adınız>" adresinde herkesin kolayca profilinize ulaşabileceği bir sayfanız olacaktır.

Daha fazla öğrencim olabilmesi için neler yapabilirim?
Üyelik kaydı sırasında istenilen tüm bilgileri detaylı ve özenli şekilde doldurmanız şansınızı arttıracaktır. Profilinizi gören öğrenci ve veliler ilk anda sizi burada yazdıklarınız ile değerlendirecektir, bu yüzden profilinizin kapsamlı ve güncel olması çok önemlidir. Seçtiğiniz ders alanlarının eğitiminiz ve tecrübeleriniz ile ilgili olmasına özen gösteriniz. Ücretli hizmetlerden faydalanarak güvenilirliliğinizi ve görünürlülüğünüzü arttırmanın yanı sıra ders almak isteyenlere doğrudan ulaşabilirsiniz.

Profilimi gören öğrencilerin bana ulaşmalarını nasıl sağlayabilirim?
Profilinizde girdiğiniz bilgilerin içeriği, detayları, yazıya aktarımı ve tüm bunları sunuş tarzınız sizi değerlendiren potansiyel öğrencilerin yegane incelediği ve kıyasladığı şeylerdir. İyi bir intiba bırakabilmeniz için profiliniz elinizdeki ilk ve en önemli fırsat olup potansiyel öğrencilerin size ulaşıp ulaşmamasını belirleyen faktördür. İyi bir profil nedir, nasıl yazılır, nelere dikkat etmek gerekir? Profilinizi düzenlerken dikkat etmeniz gereken püf noktalar şunlardır:

 • Tüm sunduğunuz bilgilerin tam, doğru ve eksiksiz girilmesi
 • Gramer ve yazım kurallarına dikkat edilmesi, akıcı bir dil kullanılması. Kendi tanıtımını gramer ve yazım hataları içeren bir yazı ile yapan bir öğretmen potansiyel öğrencilere pek güven vermeyebilir.
 • Ders verdiğiniz alanları seçerken sadece ve sadece kalifiye olduğunuz ve gerçekten dersini verdiğiniz alanların seçilmesi
 • Özel ders tecrübelerinizin kapsamlı ve detaylı anlatılması, hangi alanlarda ders verdiğinizin açık ve net şekilde belirtilmesi
 • Profilinizde kendinize ait ve güzel çekilmiş bir resminizin olması. Profilinde resimleri olan üyelerimiz potansiyel öğrencilerden diğer üyelere kıyasla yaklaşık 10 kat daha fazla email almaktadır.
 • Telefon ve email adresi gibi kişisel bilgilerin profilinizde sadece bu alanların sorulduğu yerlere girilmesi ve diğer herkes tarafından görülebilen alanlarda belirtilmemesi. Aksi takdirde çok sayıda spam emaile maruz kalıp, telefon veya email ile rahatsız edilebilirsiniz.
 • Referanslarınızı belirtirken referanslarınıza ait email ve telefon gibi kişisel bilgilerin girilmemesi. Referanslarınızın sadece isim bilgisini giriniz ve kendilerine hangi konu ve alanlarda yardımcı olduğunuzu veya ders verdiğinizi belirtiniz. Referanslarınızdan izin almadan bilgilerini profilinizde belirtmeyiniz.

Ozelders.com'da bulunan binlerce ders veren arasından öğrencilerin beni tercih etmelerini nasıl sağlayabilirim?
Onaylı üye olarak potansiyel öğrencilerin size daha kolay, daha çabuk ve güven içinde ulaşmalarını sağlayabilirsiniz. Onaylı üyeler, Ozelders.com'un onaylı üyelik işlemlerini başarılı bir şekilde tamamlayarak profillerinde sundukları bilgilerin doğruluğunu belgeler ile kanıtlamış üyelerimizdir. Onaylı üyelik hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen buraya tıklayınız.

Ders verdiğim alan Ozelders.com'da bulunmuyor, ne yapmalıyım?
Akademik olsun veya olmasın sitemizdeki ders alanları ve konuları çok kapsamlıdır ve her geçen gün yenileri eklenmektedir. Sitemizde olmayan çok özel bir alanda ders veriyorsanız bize ulaşınız ve bu alanı bildiriniz.

Ozelders.com üyeliğimi nasıl iptal edebilirim?
Kullanıcı adı ve şifrenizi hatırlıyorsanız Üyelik iptal linkini kullanarak üyeliğinizi iptal edebilirsiniz. Eğer site giriş bilgilerinizi hatırlamıyorsanız Üyelik iptal linkini kullanarak kayıtlı olduğunuz email adresine üyeliğinizi iptal etmek için link gönderebilirsiniz.

Ozelders.com üyeliğimi iptal etmeme rağmen bilgilerim hala Google arama sonuçlarında çıkmakta. Bunu nasıl engelleyebilirim?
Ozelders.com, Google ve diğer arama motorları tarafından sürekli olarak belirli aralıklarla taranmakta ve indekslenmektedir. Üyeliğinizi iptal ettiyseniz, Google bir sonraki taramasında bunu farkedecek ve kendi kayıtlarını güncelleyecektir. Bu güncellemeden sonra size ait bilgilere Google üzerinden ulaşılamayacaktır. Google'ın tarama işlemlerini gerçekleştirip kayıtlarını güncellemesi bir hafta ile bir kaç ay kadar sürebilir, bu süre üzerinde Ozelders.com'un herhangi bir kontrolü bulunmamaktadır.

Ozelders.com'a giriş şifremi unuttum. Şifreme nasıl ulaşabilirim?
Şifremi Unuttum linkini tıklayıp kullanıcı adı ve email adresinizi girerek kayıtlı olduğunuz email adresine şifrenizi gönderebilirsiniz.

Aktivasyon emaili, şifrem ve kullanıcı adım email adresime niçin gelmiyor?
Ozelders.com'dan üyelik başvurusu, yeni şifre isteği gibi taleplere sistem otomatik olarak cevap vermekte ve aktivasyon emaili veya şifre anında gönderilmektedir. Sistem tarafından gönderilen emailler zaman zaman Hotmail, Yahoo, Mynet gibi email servisleri tarafından "Junk Mail", "Bulk Mail", "Önemsiz Posta", "Gereksiz" veya benzeri bir klasöre aktarılabilmektedir. Bu klasörleri mutlaka kontrol etmelisiniz ve kalıcı çözüm olarak Ozelders.com'un email adresini "Güvenli Gönderenler" listenize eklemelisiniz.

Google G-Mail

Google G-Mail kullanıyorsanız, giriş yaptıktan sonra "Spam" klasörüne tıklayarak gelen emaillerininizi kontrol ediniz.

Ozelders.com emaillerini "Spam" klasöründen çıkarmak için, işaretleyerek, "Spam Değil" butonunu tıklayınız.
MyNet.com

Mynet.Com mail kullanıyorsanız, giriş yaptıktan sonra "Süzgeç" klasörüne tıklayarak gelen emaillerininizi kontrol ediniz.

Hotmail (Türkçe)

Hotmail (Türkçe) kullanıyorsanız, giriş yaptıktan sonra "Önemsiz Posta" veya "Gereksiz" klasörüne tıklayarak gelen emaillerininizi kontrol ediniz.

Ozelders.com emaillerini "Gereksiz" klasöründen çıkarmak için, işaretleyerek, "Spam Değil" veya "Gereksiz Değil" butonunu tıklayınız.
Hotmail (İngilizce)

Hotmail (İngilizce) kullanıyorsanız, giriş yaptıktan sonra "Junk E-Mail" klasörüne tıklayarak gelen emaillerininizi kontrol ediniz.

Ozelders.com emaillerini "Junk" klasöründen çıkarmak için, işaretleyerek, "Not Junk" butonunu tıklayınız.
>
Yahoo

Yahoo Mail kullanıyorsanız, giriş yaptıktan sonra "Bulk" klasörüne tıklayarak gelen emaillerininizi kontrol ediniz.

Ders Almak İsteyenler:

Ozelders.com'u kullanarak nasıl özel öğretmen bulabilirim?
İki farklı şekilde özel öğretmen bulabilirsiniz, ders talebinizi sitede yayınlayarak veya ders verenleri arayarak. Ders Almak İçin Üye Ol linkini tıklayınız ve üyelik formunda gerekli bilgileri doldurup bir sonraki formda ders almak istediğiniz alanları seçiniz ve ders talebinizi oluşturunuz. Ders talebiniz sitede görünecek ve bulunduğunuz şehir ve semtde ders veren özel öğretmenler ders talebinizi değerlendirip size direkt olarak ulaşabileceklerdir.

Arama yaparak özel öğretmen bulmak için Ders Verenleri Ara linkine tıklayınız. Arama sayfasında ders alanı, ders konusu, şehir ve semt alanlarını seçip dilediğiniz ücret aralığını belirledikten sonra arama yapabilirsiniz. Belirttiğiniz kriterlerine uyan öğretmenler arama sonuçlarında gözükecektir. Herhangi bir öğretmenin detay bilgilerine ulaşmak veya öğretmen ile kontak kurmak için öğretmenin ismi üzerine tıklayınız.

Ozelders.com'da bulduğum öğretmen ile nasıl iletişime geçebilirim?
İletişim kurmak istediğiniz öğretmeni bulduktan sonra, öğretmenin profil sayfasında sağ üst tarafta Ders Verene Mesaj Gönder başlığı altındaki gerekli bilgileri doldurup öğretmene mesaj gönderebilirsiniz. İletişim kurduğunuz öğretmen size Ozelders.com üzerinden email gönderebilecektir. İlk kontak kurulduktan sonra özel öğretmene sorular sorup öğretmeni yakından tanıma fırsatı bulabilirsiniz. Referanslarını, ders için müsait olduğu zamanları, semt olarak size ne kadar yakın olduğunu, eğitim ve öğretim stilini ve ders saat ücretini öğrenebilir ve de sormak istediğiniz her türlü aklınıza gelen soruyu sorabilirsiniz. Öğretmen ile mutlaka email veya telefon üzerinden görüşün ve nasıl birisi olduğunu yakından tanımaya çalışın. Eğer ders almak istediğiniz konu üzerine bulunduğunuz şehirde daha başka öğretmenler varsa onlarla da iletişim kurun. Sizin için önemli olan kendinize en uygun öğretmeni bulmakdır.

Ozelders.com'da bulduğum öğretmene yazdığım ilk mesaj neler içermelidir?
 • Özel öğretmene ihtiyaç duyduğunuz ders alanını ve konularını
 • Akademik veya sınava hazırlık için öğretmen arıyorsanız bulunduğunuz eğitim düzeyi ve kaçıncı sınıfa gittiğiniz
 • Ders almak isteyenin velisi iseniz, ders almak isteyen öğrenci hakkında bilgi veriniz
 • Eğitim sürecinizle ilgili özel bir durumunuz varsa belirtiniz
 • Özel öğretmenden sizin evinizde ders vermesini talep ediyorsanız belirtiniz
 • Özel derse ihtiyacınızın aciliyeti ve ne kadar süre ders almak istediğiniz hakkında bilgi veriniz
 • Dersi özellikle öğrenci evi ya da öğretmen evinde almak istiyorsanız, bu durumunu belirtiniz
 • Dilerseniz telefon numaranızı yazabilirsiniz

Kaç tane öğretmen ile iletişime geçmemde fayda var?
Arama sonucunda kriterlerinize uygun birçok öğretmen bulabilirsiniz. Tüm bulduğunuz öğretmenlerin profilini titizce okuyup inceleyiniz ve sizin ilgilendiğiniz alanda doğrudan tecrübesi olan öğretmenlerle iletişim kurunuz. Birden fazla öğretmen ile iletişim kurmanızı tavsiye ederiz. Bu şekilde en uygun öğretmeni bulma şansınız artacaktır.

İletişime geçtiğim öğretmen bana geri cevap yazmadı, ne yapmalıyım?
Öğretmenlerin çoğu öğrencilerin taleplerine çok kısa sürede cevap vermektedir. Ama bazen pek çok sebepten dolayı gecikme olabilir. Öğretmen tatilde olabilir veya o an emaillerini kontrol edemiyor olabilir. Bazı öğretmenler tamamen dolu olup yeni öğrenci alamayacak durumdadırlar ve sizin emailinize karşılık verme zahmetinde bulunmayabilirler. Birden fazla öğretmen ile iletişim kurarak size kısa sürede geri dönülmesini sağlayabilirsiniz.

Ders almak istediğim alan Ozelders.com'da bulunmuyor, ne yapmalıyım?
Akademik olsun veya olmasın sitemizdeki ders alanları ve konuları çok kapsamlıdır ve her geçen gün yenileri eklenmektedir. Sitemizde olmayan çok özel bir alanda ders almak istiyorsanız bize ulaşınız ve bu alanı bildiriniz.

Ozelders.com üyeliğimi nasıl iptal edebilirim?
Kullanıcı adı ve şifrenizi hatırlıyorsanız Üyelik iptal linkini kullanarak üyeliğinizi iptal edebilirsiniz. Eğer site giriş bilgilerinizi hatırlamıyorsanız Üyelik iptal linkini kullanarak kayıtlı olduğunuz email adresine üyeliğinizi iptal etmek için link gönderebilirsiniz.Diğer:

Ozelders.com'da nasıl reklam verebilirim?
Ozelders.com kullanıcı tabanına faydalı olabilecek nitelikte ürün ve hizmetler ile ilgilenmektedir. Ozelders.com'da reklam vermek için lütfen bize ulaşınız.

Ozelders.com üyeliğimi nasıl iptal edebilirim?
Kullanıcı adı ve şifrenizi hatırlıyorsanız Üyelik iptal linkini kullanarak üyeliğinizi iptal edebilirsiniz. Eğer site giriş bilgilerinizi hatırlamıyorsanız Üyelik iptal linkini kullanarak kayıtlı olduğunuz email adresine üyeliğinizi iptal etmek için link gönderebilirsiniz.

Başarı Hikayeleri

Ders alan ve veren her iki tarafı da mutlu eden Ozelders.com sayesinde ihtiyacı olan öğrencilere çok daha rahat ulaşabiliyorum. Teşekkürler!

Uğur Ertuğrul - Ankara